اولین دوره مسابقات هوش مصنوعی شریف، اسفندماه امسال به همت انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف و با حمایت شرکت بیان برگزار می شود.

ثبت نام این دوره از مسابقات نبرد هوش مصنوعی شریف (Sharif AI Challenge) در سایت مسابقه به آدرس aichallenge.sharif.edu آغاز شده است و تا روز ۱۹ بهمن‌‌ماه ادامه خواهد داشت.

نبرد هوش مصنوعی شریف با هدف سنجش توانایی شرکت‌کنندگان در زمینه برنامه‌نویسی و استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی برگزار می‌شود. شاید در نگاه اول تمرکز اسم مسابقات روی هوش مصنوعی ترسناک باشد، اما همین‌که اسم الگوریتم‌های معروف هوش مصنوعی مثل DFS و BFSو A* به گوش‌تان خورده باشد برای شرکت در این مسابقه از حد کافی هم بیشتر است. درواقع شرکت‌کنندگان برای شرکت در این مسابقه و رقابت در سطح بین‎المللی، نیازی به داشتن دانش پیشرفته‌ای در زمینه  هوش مصنوعی ندارند، اما توانایی استفاده و پیاده‌سازی الگوریتم‌های هوش مصنوعی، امکان کسب امتیاز بیشتر و احتمال موفقیت را افزایش می‌دهد.

این رقابت‏ها در دو مرحله برگزار می‌شود: مرحله غیرحضوری (آنلاین) که از تاریخ ۲۰ بهمن آغاز خواهد گردید و تا ۲۸ بهمن ادامه خواهد داشت . تیم‌های برتر این مرحله که به مرحله بعد راه یافته اند، در تاریخ  ۱۲ و ۱۳ اسفند ماه، در دانشگاه صنعتی شریف به رقابت خواهند پرداخت. 
اخبار و اطلاعات تکمیلی مسابقه از طریق وبلاگ مسابقه aichallenge.blog.ir در دسترس شما خواهد بود.


درباره هوش مصنوعی در زمانا بیشتر بخوانید:

هوش مصنوعی و سوال‌هایی که همه باید پاسخ شان را بدانیم

کتاب‌ها و فیلم‌هایی که الهام‌بخش گارلند برای ساخت Ex Machina شدند

انحصار تکینگی فناوری : خطر بزرگ آینده‌ی دوم بشر

یادگیری عمیق و توصیه هایی از یک کارمند گوگل